بنام خدا

مروری کوتاه بر اندیشه ها ی دکتر شیخ موسی کاندید ای مجلس یازدهم حوزه ی جنوب استان بوشهر

وَأَلَّفَ بَیْنَ قُلُوبِهِمْ ۚ لَوْ أَنفَقْتَ مَا فِی الْأَرْضِ جَمِیعًا مَّا أَلَّفْتَ بَیْنَ قُلُوبِهِمْ وَلَٰكِنَّ اللَّهَ أَلَّفَ بَیْنَهُمْ ۚ إِنَّهُ عَزِیزٌ حَكِیمٌ  سوره ی الانفال(63)
     با تبرک جستن از آیه ی مذکور: سپاسگزار نعمت "الفت قرار داده میان جامعه "  از سوی حضرت حقیم؛ به استناد آیه ی مبارکه ی فوق؛ چنان میان ما الفت و همدلی ایجاد کرد که  اگر همه ی گنج های زمین را خرج می کردیم به این میزان همبستگی وانسجام والفت دست نمی یافتیم براستی که جل جلاله عزیز و حکیم است"
   فرصتی پیش آمد تا گذری بر خلاصه ی از نکته نظرات دکتر کاندید مطرح جنوب استان بوشهر در خصوص چگونگی دیدگاه تعاملی وی با  حوزه ی انتخابیه از منظر مجلس یازدهم داشته باشم، برداشت حقیر از مضامین( پندار)  اندیشه ی راهبردیشان در شرایط پیشرو اینگونه است :

"" در آغاز نگرش ها  بویژه دراین روزهای اخیر تمرکز بر "نهضت خودباوری وپایداری" بوده وهست که بعنوان یکی از برجسته ترین دستاوردهای عظیم  انقلاب اسلامی بشمار رفته  و می بایست در گرامی داشت دهه فجر و  گام دوم انقلاب اسلامی  و فراهم کردن زمینه  بخصوص برای جوانان در سطوح و عرصه ی مختلف از آن رونمائی کرد که برای تحقق  ارزش ها و آرمانها در ایران اسلامی،  این مهم از مفاهیم کلید ی  یشمار می رود ونباید از آن غافل بود
 - بنده در زمانیکه حتی  به اشکالی مختلف بحث استانی شدن انتخاب مجلس مطرح بود ، سقف برنامه ریزی و چگونگی ورود و ایجاد آمادگی در آن سطح را در وجود خود وشرایط عمومی اقتضای آن وضعیت احتمالی و رقابت با رقیبان هم استانی نیز مورد مطالعه؛ در صورت  وقوع  آن شکل انتخابات نیز قرار داده و به آن نیز فکر کرده بودم.
  - از مسیر مجلس یازدهم بحول و قوه ی الهی براین موضوع محوری بعنوان مرجع و منبع برنامه های جامع حوزه انتخابیه اصرار دارم و درپی اجرائی کردن آن هستم که برخلاف گذشته حوزه ی انتخابیه جنوب استان که از ظرفیت و قابلیت استثائی برخوردار است زیرگروه اهداف کلان نظام اسلامی بوده و می بایست  دارای "نقشه ی راه جامع اختصاصی" خودش باشد ونه تحت تاثیر نقشه ها و طرح های نامتناسب با شرایط کلی منطقه  . که بسیاری از خلاء ها و آسیب ها ناشی از  وضعیتی است که در نقشه و طرح های دیگران نقش ابزارمانند ی در بخش هایی از حوزه انتخابیه داشته ایم ، بعنوان دیگر فرما  -
"نه خویشتن فرما  ". که اکنون این فرصتی فعال وشتابنده در اختیار  همه ی آحاد ارجمند این حوزه ی انتخابیه قرار گرفته است.
ما  شهروندان این حوزه انتخابیه از هر طیف و قومیتی و نام ونشانی در موارد بسیاری اشتراک هدف داریم که یکی از اهداف مشترک  رفاه ، بهروزی و آسایش آحاد ساکنین آن است . در خصوص  چگونگی این موضوع در هفته تبلیغات ، دقیق تر به آن خواهیم پرداخت. زیرا  استقبال  ازآن  با سازوکار طراحی و نحوه ی اجرا  بوسیله ی نخبگان دلسوز منطقه در عرصه ها مختلف ، چرخ انگیزه های قوی را بحرکت درآورده و از همه ی نخبگان و فرهیختگان  و علاقمندان  علاوه م دهی در این پروژه ی همگانی ، تقاضا مندم ، جهت اعتلای منطقه در ابعاد مختلف زمینه های بررسی هماهنگی بیشتر را پیشنهاد دهند در واقع منتظر نسل سازنده ام با انتخاباتی که یک گام بلند مارا به جلو  می برد.
-  بنده در طول این مدت که موارد برخی تنگ نظری ها هرچند  محدود واقع شدم  اما از هیچکس نگرانی و نیتی  وگلایه ی نداشته  وندارم ونخواهم داشت و فقط امیدوارم هر شهروند عزیزی با هر عنوان ارزیابی زودهنگام از بنده داشته ،استدعا دارم ، سخن و حرف و نظراتم را از نزدیک بشنود و آنگاه با شنیده های دیگر وذهنیت موجود تطبیق دهد.  وبه هرحال علاوه بر جلسات سخنرانی هفته ی تبلیغات ، از هم اکنون نیز آمادگی دارم که در قبال تبادل نظرات با وقتی تعیین شده به این موضوع بپردازیم .
   این موارد جزیی از پیمان و میثاق وتعهد اجتماعی است که انشاء الله بین ما  و تک تک شهروندان حوزه انتخابیه ازهم اکنون منعقد میگردد تا انشاء الله با همکاری یکدیگر به استقبال بهاری پر بار برویم.""
در نوشتاری دیگر به ادامه ی این مبحث خواهم پرداخت.
                                                                    عبدالمجید اورا

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

خرید دستگاه کربوکسی تراپی - تجهیزات پزشکی و زیبایی بهینه سازی مصرف برق Brooke آهک هيدراته Game Downey Monique Erika موزیک